خرید ویلا فردوسیه شهریار

14دی1401
0 نظر
buying-ferdowsieh-shahriars-villa

خرید ویلا فردوسیه

فردوسیه در ناحیه ی مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد و چندین روستا (همچون عباس آباد، فردوس، خاوه، یوسف آباد صیرفی، وسطر، رامین و عبدآباد) در خود جای داده است. فاصله فردوسیه تا تهران مسافتی 45 کیلومتری است که بسته به تراکم ترافیک، زمانی 40 تا 50 دقیقه ای می برد. این مسافت بسته به مسیری که انتخاب می کنید متغیر است. وجود باغات سرسبز و بسیار زیبا و چشم نواز این منطقه را منحصر به فرد کرده است. سرسبز بودن فردوسیه موجب شده تا سوغاتی این منطقه میوه های آن باشد. حدود 150 سال پیش اولین ریشه های فردوسیه در خاک این منطقه دوانده شد و در ابتدا تنها پانزده خانوار در آن ساکن بودند. نام این شهر در دهه ی هفتاد از فردوس به فردوسیه تغییر یافت. فردوسیه به همراه دهستان جوقین، شهر وحیدیه و دهستان فردوس بخش جدیدی را تشکیل داده و آن را جوقین نامگذاری کردند.

در شهر فردوسیه شهریار مکان و محله هایی وجود دارد که از قدمت تاریخی بالایی برخوردارند. برای مثال تپه وسطر در روستای رامین قرار گرفته و از مکان های تاریخی این شهر به شمار می آید.

روستای عباس آباد پس از نام بانی این محله، عباس پوربافرانی یزدی که در رشد توسعه ی آن نقش قابل توجهی داشت، نامگذاری شد.

30 درصد جمعیت بومی فردوسیه به کشاورزی مشغول اند و دیگر سکنه که از استان های زنجان، تبریز، اردبیل، کرمانشاه، گیلان و قزوین مهاجرت کرده اند در اصناف دیگر مشغول به فعالیت هستند.

از ناحیه شرقی فردوسیه، جاده رباط کریم به شهریار می گذرد و در این راستا کارخانه هایی همچون چراغ سازی مدرن، حلوا شکری عقاب و … وجود دارد.

قیمت  ویلا در فردوسیه شهریار به نسبت دیگر شهرها و مناطق مناسب تر، و در برخی موارد پایین تر می باشد.

پیام بگذارید