اندیشه

20آذر1402
0 نظر
خرید ملک در اندیشه

اندیشه

شهر جدید اندیشه یکی از شهرهای پرطرفدار اطراف تهران است. اندیشه به دلیل تازه ساز بودن و آب و هوای مناسب و قرار گرفتن بین دو کلان شهر بزرگ یعنی کرج و تهران باعث شده مردم این دو شهر به فکر سکونت در آن بیفتند و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در 5 فاز از 6 فاز اندیشه ساخت و ساز انجام می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این شهر نوپا مقاله را دنبال کنید.

اهداف ایجاد شهر اندیشه

  • جمعیت زیاد در شهر تهران
  • سامان‌دهی به دو شهر تهران و کرج
  • ایجاد محیط زیست مناسب
  • نزدیکی مسکن، محل کار و خدمات شهری به یکدیگر
  • استفاده بهینه از زیرساخت‌ها
  • جلوگیری از حاشیه نشینی و توسعه گسترش ناهنجار شهرها

معرفی فازهای اندیشه

فاز یک

قدیمی‌ترین و اولین فاز است و در جنوبی‌ترین قسمت شهر قرار دارد. شکل‌‌گیری این فاز در سال 1367 با واگذاری قسمت‌های بیشتر خود و ساخت ویلایی‌ها و آپارتمان‌هایی با متراژ بالاتر صورت گرفت؛ ولی با گذشت زمان و افزایش جمعیت آپارتمان‌ها در طبقات متعدد ساخته شد. فاز یک به عنوان ناحیه یک شهرداری شهریار است و تحت نظر شهرداری اندیشه نیست. بهای مسکن در این فاز به دلیل سنتی بودن سیستم، نبود فضای سبز کافی، نداشتن امکانات درمانی کمتر است.

فاز دو

این فاز با مساحت 120 هکتار در سال 1370 تاسیس و در سال 1372 در قطعات مختلف ویلایی و آپارتمانی واگذار شد. این فاز فاصله نسبتا زیادی با بقیه فازها دارد.

فاز سه

فاز 3 اندیشه با دارا بودن زیر ساخت‌های بهتر و جدیدتری که دارد وضعیت مناسب‌تری نسبت به فاز یک دارد. این فاز هم حدود 30 سال پیش احداث شد و همچنان ساخت و ساز در آن ادامه دارد. در این فاز مراکز رفاهی، تفریحی و درمانی بسیاری وجود دارد که همین امر موجب شده به دلیل دسترسی عالی مردم بیشتر روی به سکونت در آن بیاورند. فاز سه به دلیل ویلایی‌های شیک و مدرنی که دارد بسیار محبوب است.

فاز چهار

با مساحت 330 هکتار از سال 1375 شروع به آماده سازی و انتقال اراضی‌های خود کرد. فاز 4 متصل به فاز 3 است. بازار بزرگ ایرانی اسلامی که نماد معماری ایرانی به سبک نقش جهان اصفهان طراحی شده در این فاز قرار دارد. همینطور پاساژ ارغوان با مساحت 4200 متر مربع و زیر بنای 48000 متری به صورت مشارکت با بخش خصوصی در آذر 93 تاسیس شد.

فاز پنج

با مساحت 194 هکتار در کنار جاده کرج شهریار در قسمت شمالی فاز 4 قرار دارد. فاز 5 نسبت به باقی فازها فضای آرام‌تر و خانه‌هایی با متراژ بالاتر دارد.

فاز شش

در حال حاضر این فاز خالی از پروژه‌های عمرانی و سکنه است. بخش زیادی از 400 هکتار اراضی به بخش خصوصی واگذار شده که اجازه ساخت و ساز ندارند.

بهترین فاز اندیشه

خرید ملک در اندیشه

قطعاً ملاک های زیادی با توجه به خواسته های شما وجود دارد. فاز یک دارای فضایی شلوغ با اپارتمان های بسیار است. اگر به دنبال خانه هایی با متراژ بالا و لوکس هستید فاز سه اندیشه بهترین فاز برای زندگی است. این مکان نیز نسبت به فاز یک بسیار خلوت و کم ترددتر است و امکانات تفریحی درمانی و رفاهی بسیاری دارد. همچنین فاز چهار نیز دسترسی راحتی به بازار بزرگ ایرانی اسلامی دارد. بطور کلی هزینه های زندگی در شهر اندیشه پایین تر از شهر تهران است. از این رو از زمان افزایش قیمت مسکن، افراد بسیاری از شهر تهران به شهر اندیشه نقل مکان کرده اند. از نظر آب و هوایی نیز شهر اندیشه هوایی سالم تر از تهران دارد.

نکته مشترک در بین همه فازهای اندیشه این است که در این فازها علاوه بر مجتمع‌ ها و خانه‌ های  آپارتمانی، خانه‌ های ویلایی در طبقات مختلف هم ساخته شده است که به شهروندان این امکان را میدهد تا با هر نوع سلیقه‌ ای، خانه مناسب شرایط خود را بتوانند برای خرید و یا اجاره پیدا کنند. به طور کلی میتوان گفت همه فاز‌ های این شهر از امکانات رفاهی خوبی برخوردار هستند.

پیام بگذارید