شهر شهریار

22دی1401
0 نظر
معرفی شهر شهریار

شهر شهریار

خرید ویلا در شهریار امروزه مورد توجه بسیاری از ساکنان و خریداران شهرهای تهران و البرز و نقاط مختلف ایران قرار گرفته است. ما در این مقاله قصد داریم علت خرید باغ ویلا در شهر شهریار را برای شما عزیزان شرح دهیم و برای شما توضیح دهیم که چرا خرید ویلا در شهریار اینقدر طرفدار دارد و صاحب ارزش بالایی است.

باغ‌ویلاها نوعی از سکونتگاه‌های بسیار محبوب و دوستدار هستند. و روز به روز تعداد افرادی که مایل به خرید آنها هستند افزایش پیدا می‌کند و بیشتر می‌شود این است که تعداد متقاضیان خرید ویلاها در سطح ایران فوق‌العاده انبوه شده است و هر روز بیشتر از دیروز تعدادشان بیشتر می شود. البته افزایش محبوبیت باغ‌ ویلاها کاملا منطقی است و اصولی، چرا؟ چون طرفدار بسیار دارد. چرا که معمولا باغ‌ ویلاها دارای ویژگی‌هایی هستند که خانه‌های شهری امروزی از آنها بی‌بهره‌اند و آن امکاناتی که باغ ویلاها دارند را ساختمان های اداری و مسکونی داخل شهرهای شلوغ و پرجمعیت ندارند.

در واقع میتوان گفت ساکنان شهرهای پر جمعیت برای فرار از شلوغی‌ها و آلودگی‌ها و استراحت در یک بازه زمانی کوتاهی بطور مثال آخر هفته‌ها اقدام به خریداری باغ ویلا در خارج از شهر کرده‌اند یا مثلا به اجاره یک واحد ویلا می پردازند تا بتوانند حال و هوایشان را عوض کنند و تغییر دهند.نکته مهمی که خرید باغ ویلا را در بین مردم پرطرفدار کرده است، خارج از شهر بودن آن‌ها است چون کم جمعیت است اطرافش و عاری از شلوغی و آلودگی هواست. باغ ویلاها اکثرا در مناطق خارج از شهرها که جمعیتی کم‌تر و همین طور فضای سبز بزرگ‌تر و آب و هوای مطبوع دارند، ساخته می شوند.

از آن جایی که به تازگی ساخت و ساز باغ ویلا به یک روش جدید برای سرمایه گذاری تبدیل شده اند، بسیاری از مناطق خارج شهرها که آب و هوای خوبی دارند، به شهرک‌های ویلایی تبدیل شده‌اند که در خود چندین باغ ویلا با متراژها و قیمت‌های مختلف را در خود جای داده‌اند و به سبک معماری داخلی یا خارجی انواع ویلا در مناطق خارج از شهر های مثل تهران و مابقی نقاط کشور ایران ساخته می شود تا مردم برای استراحت و تفریح به آنجا بروند و جان تازه بگیرند و دیگر در معرض آلودگی هوا و شلوغی و آلودگی صوتی نباشند.

شهریار به دلیل داشتن آب و هوای خوب و عالی ،باغ ها و مناطق سرسبز به عنوان نگین سرسبز تهران شناخته است این منطقه از نظر اکوسیستم هوایی بسیار عالی و بکر است و همه سرمایه‌داران تهرانی در این منطقه اقدام به خرید ویلا میکنند تا تفریح و آب و هوای سالم داشته باشند. این شهرستان با داشتن جمعیت بالغ بر حدود 745000 نفر یکی از پر جمعیت‌ترین شهرستان‌های تهران می باشد. شغل اصلی و قدیمی ساکنان این شهرستان، باغداری و کشاورزی است و تولیدکننده میوه‌های با کیفیت، تازه و خوش طعم هستند که طعم آن‌ها از گذشته دور تا به حال، زبانزد خاص و عام بوده است. شهرهای این شهرستان شامل بخش‌های شهریار، اندیشه، باغستان، فردوسیه، وحیدیه، صباشهر، شاهدشهر است و شهریار در مجموع 6 شهرستان دارد که همه آنها از نظر جاذبه آب و هوایی و گردشگری عالی و بی نظیر هستند.

شهرک کهنز، شهرک والفجر، شهرک تیسفون، شهرک امیریه (کرد امیر) و شهرک کردزار چند نمونه از شناخته شده ترین مناطق ویلایی در شهریار هستند.

شهرک والفجر یکی از شهرک‌های نسبتا جدیدتر شهریار است. در صورتی که مایل به خرید باغ ویلا لاکچری و مدرن هستید، احتمالا این شهرک می تواند یکی از بهترین گزینه‌های شما برای خرید باغ ویلا باشد.

شهرک کهنز یکی از شهرک‌هایی است که در نزدیکی بخش مرکزی شهریار قرار دارد. وقت گذراندن در باغ ویلاهای این شهرک بسیار راحت است. چرا که کهنز امکانات تقریبا برابری با شهرها دارد. مراکز ورزشی، آموزشی و فرهنگی و استادیوم تنها چند مورد از امکانات این شهرک هستند.

کردزار را می توان شناخته شده ترین شهرک ویلایی در شهریار به حساب آورد. این شهرک موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد و از یک جهت به اندیشه و از جهت دیگر به شهریار راه دارد. یکی از بهترین خصوصیات شهرک کردزار آب و هوای خوب آن است. که باعث شده است تا چند تا از بهترین باغ‌های کل شهریار در این شهرک قرار داشته باشد. شهرک کردزار چند بخش دارد که در آن ها باغ ها و باغ ویلاها به صورت تقریبا جدا از هم قرار گرفته‌اند.

دهکده ویلایی کرد امیر نیز درست مانند کهنز در بخش مرکزی شهریار قرار گرفته است. در امیریه امکانات زیادی مانند پارک، درمانگاه، اورژانس، سالن ورزشی، استخر، کتابخانه و غیره  ساخته شده است و همین امر باعث بیشتر شدن رفاه در این منطقه می شود. چند مورد از لوکس ترین و با امکانات ترین باغ ویلاهای اطراف تهران در این شهرک ساخته شده اند. در صورتی که شما به دنبال خرید باغ ویلا ارزان در اطراف تهران هستید باید بدانید که در این شهرک، باغ ویلاهای زیادی با رنج قیمت های مختلف به فروش می رسند.

همانطور که در بخش بالاتر گفته شد شهریار از شهرهای بسیار خوش آب و هوا و سرسبز است. و از جمله مهم ترین ویژگی‌های این شهرستان نزدیک بودن به تهران و البرز است. پس باتوجه به موراد گفته مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. با توجه به اینکه امروزه ساخت باغ ویلا در مناطق مختلف رواج پیدا کرده است، شهریار یکی از بهترین مناطق برای ساخت و یا خرید خانه و باغ ویلا در غرب استان تهران به شمار می آید. پایتخت نشینان می توانند از طبیعت بکر این شهرستان در نزدیکی خود استفاده کنند و روزهایی در هفته را به دور از از آلودگی‌های شهر تهران به سر ببرند.

طبیعت زیبا و دور از آلودگی سبب می شود تا مردم در هوای پاک و تمیز و آری از آلودگی به سر ببرند و خود این جریان زمینه ساز آسایش و راحتی خیال مردم خواهد بود و این جریان رضایت زنان و مردان جامعه تهران را به همراه خواهد داشت.

 

پیام بگذارید