دکوراسیون داخلی

15آذر1402
0 نظر

دکوراسیون داخلی

در گذشته‌های دور هم مشاهده میکردیم که مردم غارنشین بر روی دیواره‌های آن نقاشی کرده و آن‌ها را تزیین می‌کردند.

مردم شرق بسیار علاقه به طراحی و دکوراسیون داخلی دارند. چون همه ما بیشتر ساعات خود را در فضایی بسته هستیم بهتر است طوری محل زندگیمان را طراحی کرده که برایمان خسته کننده نباشد و ساعت‌هایی را به شادی بگذرانیم.

حال میخواهیم بدانیم دکوراسیون داخلی چیست؟

مجموعه‌ای از عوامل مختلف از جمله نور، بافت، رنگ، فرم ها، سقف، دیوار، کف و مبلمان و عناصر تزئینی را در خود جای می‌دهد در اصل همه این عناصر ابزار وسایل کار برای طراح می‌باشد که همه به طور مناسب در یک ایده قرار می‌گیرند. پس در اصل دکوراسیون داخلی هنر چیدمان داخل فضای یک ساختمان است.

طراحی دکوراسیون داخلی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

  • نقشه داخلی
  • تفکیک پلان
  • نور محیط
  • پوشش دیوارها
  • مبلمان و وسایل تزئینی

یکی از موارد مهم رنگ‌ها هستند. هر چیزی یک رنگ دارد و رنگ‌ها نقش به سزایی در زندگی افراد دارد. رنگ ها تاثیر مثبتی روی انسان‌ها میگذارند و فشار استرس و انرژی را کنترل میکنند.

انواع سبک‌ها

سبک مدرن

در زمینه دکوراسیون از رنگ‌های منظم و ساده و عناصری مثل استیل و شیشه و بیشتر از رنگ‌های سفید و مشکی استفاده می‌شود. در این سبک همه چیز ساده است و از ویژگی‌های صاف و براق و شفاف برخوردار است. همانطور که از شعارشان پیداست (هرچه کمتر بهتر).

دکوراسیون داخلی

سبک معاصر( امروزی )

سبک معاصر و مدرن در شیوه طراحی با یکدیگر تفاوت دارند. این سبک انعطاف پذیری بالایی دارد و تعهد خاصی ندارد. در این سبک ما بیشتر صمیمیت را مشاهده میکنیم زیرا در آن بیشتر راحتی مهم است.

سبک روستیک (روستایی)

در این سبک آرامش و راحتی دیده میشود مبل‌ها دست‌ساز اتاق‌های بزرگ، تیر و ستون‌ها چوبی هستند.

دکوراسیون داخلی

ساحلی

این سبک از کشورهای ساحلی الهام گرفته شده است. مصالح و بافت آن‌ها از گچ و سفال و سنگ است و این سبک را بیشتر با رنگ‌هایی با تم آبی و سفید مشاهده میکنیم.

سبک اسکاندیناوی

از یک اثر هنری الهام میگیرد و آن را با عناصر مختلف نشان میدهد. این سبک نزدیک به سبک مینیمال است.

سبک مینیمال

به معنای سادگی و نبودن عنصرهای اضافی است. استفاده از طیف رنگ‌ها در این سبک مجاز است اما سفید پر کاربردترین است.

سبک صنعتی

در این سبک از آ؛جر و چوب استفاده می‌شود. این سبک از دوره انقلاب صنعتی اروپا و منازل مسکونی قرن 17 و 18 شکل گرفته است.

سبک مدیترانه‌ای

همانطور که از نامش پیداست این سبک از کشورهای سمت دریای مدیترانه مثل یونان، ایتالیا و فرانسه برگرفته شده است. در این سبک رنگ‌های گرم و ملایم بسیار قابل شهود است و از ظرف‌های چینی بزرگ و سنگین و ضخیم استفاده می‌شود.

در نتیجه بدانیم که در دکوراسیون داخلی چیدمان فقط مهم نیست بلکه باید به نکات مهم گفته شده و سلیقه و روحیات فرد مورد نظر توجه شود.

پیام بگذارید