عجایب املاک

8آذر1402
0 نظر
شگفتی‌ها در دنیای املاک

عجایب و شگفتی‌ها در دنیای املاک

گران‌ترین

کاخ ملکه انگلیس با قیمت 5 میلیارد دلار در صدر این لیست قرار دارد. بعد از آن یک خانه در آنتیلا بمبئی (هند) با قیمت یک میلیارد دلار است که 6 طبقه دارد و در آن ماشین فقط نگهداری میشود.

نوسازترین

مردم کشور ژاپن پس از تعویض کردن خانه خود آن ملک قدیمی را تخریب می‌کنند و بنایی جدید میسازند. پس اینگونه بیشتر املاک ژاپن بیش از 30 سال قدمت ندارند چون تخریب میشوند.

بزرگ‌ترین

کشور استرالیا به عنوان اولین کشور که خانه‌های آن از متراژ 220 متر شروع می‌شوند در صدر جدول و سپس کشور آمریکا که خانه‌ها از 176 متر شروع می‌شوند رتبه دوم را کسب کرده است.

گران ترین بازار

گران‌ترین بازار مسکن را شهر هنگ کنگ دارد و در جهان شناخته شده است. هنگ کنگ با 500/1 میلیون دلار گران‌ترین بازار در جهان دارد.

بلندترین

اینو دیگه همه میدونن که بلندترین برج دنیا برج خلیفه است که در شهر دبی در ایالات متحده عربی قرار دارد.

این آسمان خراش 828 متر ارتفاع دارد و دارای 163 طبقه است.

 

کج ترین

خب اولین رتبه در کج‌ترین برج‌ها که به طور طبیعی به مرور زمان کج شده‌اند برج زوزهوزن در آلمان است که 28 متر ارتفاع دارد که برای قرن 13 میلادی است که 19/5 درجه کج شده است. در رده دوم که بسیار هم معروف است برج پیزا است که در کشور ایتالیا در شهر توسکا واقع است. ساخت این برج معروف دو قرن طول کشیده است و پس از پایان یافتن به دلیل استحکام کم خاک و نرم بودن زیر ساخت‌ها نتوانست وزن این برج را تحمل کند و خمیده شد.

 

زشت‌ترین

زشت‌ترین خانه‌ها در کشور بلژیک قرار دارد. حال از خود میپرسید چرا؟ به دلیل اینکه در این کشور قوانین سختگیرانه نیست مردم هم اهمیتی نداده در نتیجه باعث شده هر شخص به هر صورت که میخواهد خانه خود را بسازد.

 

باریک‌ترین

باریک‌ترین خانه جهان در شهر ورشو کشور لهستان قرار دارد که بین 2 ساختمان ساخته شده است.

این خانه متعلق به یک نویسنده است که باریک‌ترین بخش آن 92 سانتی‌متر و پهن‌ترین آن 152 سانتی‌متر است که حتی جالب اینجاست که در آن مهمانی هم به پا کرده است.

 

 

موفق‌ترین مشاور املا ک جهان

جالبه بدونید که موفق‌ترین مشاور املاک جهان یک خانم است که نام آن جید میلز است که سفیر بین المللی Coldwell Banker Global Luxury هم است. او در سال 2019 توانست با 6 میلیارد دلار فروش حرفه‌ای رتبه یک مشاور املاک در جهان را کسب کند.

و اما در آخر رنگ قرمز درب خانه‌ها

در اسکاتلند و گاه آمریکا خانه‌هایی را مشاهده می‌کنیم که درب آن‌ها قرمز است علت آن این است که مردم اعتقاد دارند شانس می‌آورد و شر را از بین می‌برد.

پیام بگذارید